MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Karmstol 5428048
*
nr 542 8048
Karmstol
Gustaviansk stil, förgylld
Utrop:
2.500 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 september 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 15:03:11
1
2.000 kr
22/9 15:43:35
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gustaviansk stil gustavianska gustavianskt gyllene karmstol karmstolar stol stolar
-
7135 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige, "Solo". AB OH ..//
Aktuellt bud: 4.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:57
-
8096 Fåtöljer
Ett par, vit tygklädsel, löstagabar sits
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:42
-
7143 Karmstol
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Genombruten ry..//
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 21:00
-
6327 Karmstolar
ett par, Rokokostil
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:55
-
6450 Stolar
ett par, 1800-tal
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:56
*
Karmstol
nr 542 8048
Karmstol
Gustaviansk stil, förgylld
| Utrop: | 2.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 september 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/9 15:03:11 | 1 | 2.000 kr |
| 22/9 15:43:35 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gustaviansk stil gustavianska gustavianskt gyllene karmstol karmstolar stol stolar
-
7135 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige, "Solo". AB OH ..//
Aktuellt bud: 4.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:57 -
8096 Fåtöljer
Ett par, vit tygklädsel, löstagabar sits
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:42 -
7143 Karmstol
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Genombruten ry..//
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 21:00
-
6327 Karmstolar
ett par, Rokokostil
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:55 -
6450 Stolar
ett par, 1800-tal
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:56



